Liga Siatkówki Kobiet: ŁKS Commercecon - #VolleyWrocław [ZDJĘCIA]

Dziewczęta z zespołu ŁKS Commercecon grały w Sport Arenie w Łodzi z drużyną #VolleyWrocław. Zwyciężyły 3:1.

Wicemistrzynie Polski przyprawiły najpierw swoich kibiców w Sport Arenie o szybsze bicie serca. Przegrały pierwszego seta. Siatkarki z Wrocławia prowadziły 19:17 i zdobyły trzy punkty z rzędu. Później same zepsuły dwie piłki i znów dwukrotnie dobrze zaatakowała Natalia Murek. Drużyna gości prowadziła 24:19, ale wtedy Regiane Bidias atakiem, asem serwisowym Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz blokiem Agata Wawrzyńczyk i Klaudia Alagierska doprowadziły do stanu 24:23 dla wrocławianek. Kiedy liczyliśmy na wyrównanie, Zuzanna Efimeinko-Młotkowska zepsuła zagrywkę i przegrany set ełkaesianek stał się faktem.

Podrażnione łodzianki zagrały już dużo lepiej w drugiej partii i gładko wygrały do 18. W trzecim secie początek nie był dobry w wykonaniu gospodyń – przegrywały 9:12, ale sensacji nie było. Po kilku akcjach ŁKS prowadził już 19:14 i wygrał trzeciego seta do 17.
Także w czwartym secie wyższość ŁKS Commercecon nie podlegała dyskusji. Łodzianki wygrały za trzy punkty.

MVP meczu: Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Wiele życzeń odebrała libero Anna Korabiec, która w dniu meczu obchodziła dopiero 24 urodziny.

Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu Grot Budowlani Łódź zagrają w niedzielę o 17.30 w Rzeszowie z Developresem. Klub Sportowy Budowlani Łódź przekazał na licytację na rzecz WOŚP kalendarz ścienny na 2019 z autografami siatkarek zespołu. Cena wywoławcza 50 zł.

Liga Siatkówki Kobiet:
ŁKS Commercecon – #VolleyWrocław 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:16)
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik 3, Regiane Bidias 18, Klaudia Alagierska 4, Monika Bociek 3, Aleksandra Wójcik 2, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 12, Anna Korabiec (l) oraz Valierie Nichol, Agata Wawrzyńczyk 11, Daria Szczyrba 10, Klaudia Gajewska 1. Trener: Michal Masek.
Inne mecze tej kolejki: MKS Kalisz - Legionovia Legionowo, PTPS Piła - BKS Bielsko-Biała, 13.01 Developres Rzeszów - Grot Budowlani Łódź, Radomka Radom – KSZO Ostrowiec, Chemik Police – Pałac Bydgoszcz.