Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MPK - Poznaniacy wybierają motorniczego roku 2011 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katarzyna Fertsch
Andrzej Naworski SMS o treści "MPK.15"
Andrzej Naworski SMS o treści "MPK.15" Katarzyna Lesińska/MPK Poznań
Musi być nie tylko sympatyczny i uczynny, dbający o pasażerów oraz dobrze wykonujący swoją pracę. Powinien również znać przepisy i umieć udzielić pierwszej pomocy. Tylko ktoś taki może zostać najlepszym motorniczym roku 2011.

Spośród 64 osób, które zgłosiły się do czwartej edycji konkursu, wybrano 20 najlepszych. Teraz rozpoczyna się etap obserwacji. Motorniczych oceniać będzie zarówno tajna komisja złożona z fachowców, jak i pasażerowie.

Motorniczy Roku 2011 - zobacz aktualne wyniki plebiscytu

- Sporo osób zna z widzenia motorniczych, z którymi podróżuje każdego dnia do pracy - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK. - Ale nawet jeśli nie, to na kabinie motorniczego biorącego udział w konkursie, zostanie wywieszony plakat z jego numerem startowym.

I jeśli pasażer uzna, że motorniczy zasługuje na jego głos, od razu będzie mógł wysłać na niego SMS-a (na numer 72355). W treści trzeba wpisać MPK oraz numer startowy kandydata. Koszt SMS-a to 2,46 zł. Głosowanie potrwa do 3 czerwca (do północy).

Więcej filmów w serwisie Głos.TV:
Bitwa morska o poznańskie festiwale
Poznań. Już wkrótce Juwenalia
Poznań. Konferencja prasowa przed meczem z Wisłą

- Warto, ponieważ wśród głosujących wylosujemy trzy osoby, które otrzymają kwartalne bilety sieciowe na okaziciela - zachęca Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych w MPK.

Obserwacje pasażerów i głosowanie doprowadzą do wyboru ulubieńca pasażerów. Z kolei tajna komisja wyłoni finalistów tej edycji konkursu. Najlepsi z najlepszych zmierzą się w wielkim finale, który odbędzie się 11 czerwca.

Konkurs na motorniczego roku odbywa się raz na dwa lata (przemiennie z rywalizacją o tytuł kierowcy roku MPK). Chodzi nie tylko o nagrody, rywalizację czy zachęcenie pracowników do ciągłego doszkalania się. Prowadzący tramwaje przestają również być dla pasażerów anonimowi. - Ma to być też dobra zabawa - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Wśród wyłonionej w poprzednich etapach dwudziestki są dwie kobiety. Najmłodszy z uczestników ma 27, najstarszy 55 lat. Zróżnicowanie widać też pod względem stażu: najkrótszy wynosi zaledwie 2, najdłuższy 20 lat. Zajezdnię przy ulicy Głogowskiej reprezentuje siedem osób, jedna Madalińskiego i aż dwunastu motorniczych pracuje na Fortecznej.

Czytaj także: Supermotorniczy na planie filmowym

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto