Niepokonani strażacy wzięli wszystko, po raz drugi z rzędu!

Andrzej Wdowski
Niepokonani strażacy wzięli wszystko, po raz drugi z rzędu! PSP Opoczno
Opoczyńscy strażacy kolejny raz udowodnili, że nie mają sobie równych na terenie województwa w zawodach w sporcie pożarniczym. Po raz drugi z rzędu wygrali wszystko. Mł.asp. Marcin Filipczak został powołany do reprezentacji Polski na III Młodzieżowe Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym, które odbędą się 13-20 lipca w Czechach.

W rozegranych 3 i 4 czerwca tegorocznych XVI Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się tym razem w Łodzi i Zgierzu, opoczyńscy strażacy pokonali 22 drużyny reprezentujące poszczególne powiaty, zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium.

Sukces jest tym większy, że już po raz drugi z rzędu, zawodnicy opoczyńskiej reprezentacji wygrali wszystkie rozgrywane konkurencje, zarówno indywidualne, jak i drużynowe.

10. st. str. Andrzej Stępień

Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Dariusz Rzepka - dowódca JRG.

Zawody rozgrywane były w następujących konkurencjach:
1. Pożarniczy tor przeszkód - 100 m,
2. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni,
3. Pożarnicze ćwiczenie bojowe.
Z powodu trudnych warunków terenowych nie przeprowadzono sztafety pożarniczej 4x100m.

W poszczególnych konkurencjach reprezentacja KP PSP Opoczno zajęła następujące miejsca:
I miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m
I miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro
I miejsce - w dwuboju pożarniczym
I miejsce w ćwiczeniu bojowym z czasem 29,38 sek. ustanawiając jednocześnie nowy rekord województwa (o 0,03 sek.).

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze miejsca z opoczyńskiej drużyny zajęli:
mł.asp. Marcin Filipczak
- I miejsce wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 16, 337 sek.
- I miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m - z czasem 17,409 sek.,
- I miejsce w dwuboju pożarniczym (wynik z dwóch konkurencji 100 m z przeszkodami i wejścia po drabinie hakowej) z łącznym czasem – 33,746 sek.

Dzięki osiągniętym wynikom Marcin Filipczak został wyróżniony i powołany do reprezentacji Polski i Państwowej Straży Pożarnej do lat 23 i weźmie udział w III Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym, które odbędą się
13-20 lipca b.r. w Czechach.

kpt. Paweł Wiktorowicz
- II miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m - z czasem 17,806 sek.,
- II miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 16,797 sek.
- II miejsce w dwuboju pożarniczym (wynik z dwóch konkurencji 100 m z przeszkodami i wejścia po drabinie hakowej) z łącznym czasem – 34,603 sek.

st. sekc. Łukasz Dębowski
- III miejsce w dwuboju pożarniczym (wynik z dwóch konkurencji 100 m z przeszkodami i wejścia po drabinie hakowej) z łącznym czasem – 35,72 sek.
- IV miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 17,134 sek.
- VI miejsce w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m - z czasem 17,806 sek.,

Praktycznie wszyscy startujący zawodnicy opoczyńskiej reprezentacji znaleźli się w 10-tce najlepszych w klasyfikacji indywidualnej.

Na podstawie uzyskanych wyników w poszczególnych konkurencjach w klasyfikacji generalnej zawodów czołowe miejsca podobnie jak w 2013 r. zajęły następujące reprezentacje:
I miejsce: KP PSP w Opocznie
II miejsce: KP PSP w Wieluniu
III miejsce: KP PSP w Zgierzu

Puchary i dyplomy wręczali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej w Łodzi na czele z nadbryg. Andrzejem Witkowskim – komendantem wojewódzkim PSP oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Zawody obserwował i dopingował swoim strażakom komendant powiatowy PSP w Opocznie st. bryg. Stanisław Sagalara, który zawsze jest obecny przy sportowych zmaganiach swoich zawodników.