Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi sfinansuje odnowę historycznego parku im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach. (© pat)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Park Słowackiego w Pabianicach będzie odnowiony dzięki dotacji z WFOŚiGW. Władze Pabianic na ten cel pozyskały ponad 2,6 mln zł.

Prace mają się zacząć jeszcze w 2013 roku. Przewidziane jest posadzenie nowych drzew, krzewów i trawników. W ramach remontu rozebrana zostanie dawna fontanna, a jej miejsce zastąpi nowa, mająca komponować się z architekturą parku. Zostaną usunięte też fragmenty starej muszli koncertowej. Powstaną nowe alejki, a wiele z już istniejących zostanie odnowionych. Prace przewidują też zainstalowanie energooszczędnego oświetlenia, a także nowych ławek i koszy na śmieci.

Odnowią park Słowackiego w PabianicachNa odnowę parku im. Juliusza Słowackiego udało się pozyskać z konkursu "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego". Brały w nim udział gminy, które chciały odnawiać swoje parki. [/b] Wsparcie finansowe otrzymało osiem z nich. Łącznie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do rozdysponowania miał 20 milionów złotych. Pabianice na renowacje parku im. Juliusza Słowackiego otrzymały 2,6 mln zł. Taką samą kwotę otrzymały Poddębice na stworzenie w swoim pałacowym parku tzw. Ogrodu zmysłów".

Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach powstał w 1901 roku i należy do najstarszych w województwie. Widnieje też w gminnej ewidencji zabytków.

Park im. Słowackiego w Pabianicach będzie odnowiony

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!