Odnowa parku im. J. Słowackiego w Pabianicach

Park Słowackiego w Pabianicach będzie odnowiony dzięki dotacji z WFOŚiGW. Władze Pabianic na ten cel pozyskały ponad 2,6 mln zł.

Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi sfinansuje odnowę historycznego parku im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach. (© pat)

Prace mają się zacząć jeszcze w 2013 roku. Przewidziane jest posadzenie nowych drzew, krzewów i trawników. W ramach remontu rozebrana zostanie dawna fontanna, a jej miejsce zastąpi nowa, mająca komponować się z architekturą parku. Zostaną usunięte też fragmenty starej muszli koncertowej. Powstaną nowe alejki, a wiele z już istniejących zostanie odnowionych. Prace przewidują też zainstalowanie energooszczędnego oświetlenia, a także nowych ławek i koszy na śmieci.

Odnowią park Słowackiego w PabianicachNa odnowę parku im. Juliusza Słowackiego udało się pozyskać z konkursu "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego". Brały w nim udział gminy, które chciały odnawiać swoje parki. [/b] Wsparcie finansowe otrzymało osiem z nich. Łącznie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do rozdysponowania miał 20 milionów złotych. Pabianice na renowacje parku im. Juliusza Słowackiego otrzymały 2,6 mln zł. Taką samą kwotę otrzymały Poddębice na stworzenie w swoim pałacowym parku tzw. Ogrodu zmysłów".

Park im. Juliusza Słowackiego w Pabianicach powstał w 1901 roku i należy do najstarszych w województwie. Widnieje też w gminnej ewidencji zabytków.

Park im. Słowackiego w Pabianicach będzie odnowiony
∨ Czytaj dalej

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię