Organika - Pronar AZS Białystok 3:0 - Organika pierwszym liderem tabeli

(bart)
Julia Szeluchina (z lewej) rozegrała bardzo dobry mecz. Broni Dominika Kuczyńska. fot. Łukasz Kasprzak
W swoim pierwszym spotkaniu ekstraklasy siatkarek w sezonie 2010/2011 Organika Budowlani rozgromiła Pronar AZS Białystok, wygrywając w hali przy ul. Skorupki 3:0. Szkoda, że to starcie oglądało tylko około pięciuset kibiców. Ci, którzy nie byli, mają czego żałować.

Przed tym meczem trener Organiki Wiesław Popik obawiał się, jak jego podopieczne zniosą go pod względem psychicznym. Wcześniej przegrały bowiem dwa mecze w Lidze Mistrzyń i jeden w Superpucharze Polski.

Okazało się, że bezpodstawnie, bo łodzianki dominowały w każdym elemencie. W nagrodę zostały pierwszym liderem tabeli.

Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie, głównie przez słabo grające białostoczanki, ale to ich problem. I tak obejrzeliśmy kilkanaście efektownych i pomysłowych akcji w wykonaniu Organiki.

W pierwszym secie zanosiło się na emocje, bowiem AZS prowadził 5:3. Ale już przy pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 8:7 dla zdobywczyń Pucharu Polski. Po asie serwisowym znakomicie dysponowanej Szeluchiny było już 15:9 i przewaga faworytek rosła. Partię zakończyła atakiem Mirek (25:17).

W drugim secie goście prowadzili 3:2, ale później łodzianki zaczęły grać koncertowo, jak przystało na drużynę, która ma aspiracje sięgające czołowej czwórki. Kiedy było 10:4, trener gości poprosił o czas, jednak to niczego nie zmieniło. Po zagrywce Szymańskiej Organika prowadziła 23:10. Po chwili rozprężenia zaatakowała Olsovsky, kończąc tę odsłonę meczu (25:14).

Stosunkowo najbardziej wyrównany był trzeci set. Przy pierwszej przerwie technicznej było 6:18, a po akcji Szeszko 13:13. Ale to był wieczór Organiki. Szybko zrobiło się 18:15 (Kosek), a po asie serwisowym tej siatkarki 21:15. To już zupełnie odebrało AZS ochotę do gry, a spotkanie zakończyła Wojcieska (25:18).

Organika Budowlani Łódź - Pronar AZS Białystok 3:0 (25:17, 25:14, 25:18)
Organika: Szeluchina 16 punktów, Kosek 12, Zaroślińska 11, Wójcik 6, Wojcieska 4, Bryda 1, Ciesielska (libero) oraz Mirek 8, Szymańska 1, Olsovsky 1, Teixeira.
AZS: Szeszko 10, Klimakova 7, Muresan 6, Kuczyńska 5, Jack 2, Godos, Saad (libero) oraz Kruk 7, Cabajewska, Thompson.

Już w czwartek, o godz. 18, łodzianki rozpoczną swój trzeci mecz w grupie D Ligi Mistrzyń. W Czechach zmierzą się z Modranską Prostejov. Natomiast w sobotę zagrają w lidze we Wrocławiu z Gwardią Impel.