Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy konkurs gier na Politechnice Łódzkiej

Darek Matyjaszczyk
Światowy konkurs gier na Politechnice Łódzkiej
Światowy konkurs gier na Politechnice Łódzkiej materiały prasowe
Światowy konkurs gier na Politechnice Łódzkiej rozpocznie się już w sobotę. Instytut Informatyki PŁ będzie jednym z 45 miejsc na świecie, gdzie odbędzie się światowy konkurs game jam „Ludum Dare".

Ludum Dare organizowany jest już od 13 lat, ostatnio 3 razy w roku. Obecnie ma on głównie formę online, aby udział w nim mogli wziąć uczestnicy z całego świata. W ostatniej edycji powstało aż 2637 gier.

Światowy game jam rozpocznie się w sobotę, 18 kwietnia, o 3 rano czasu polskiego. W Łodzi rozpoczęcie konkursów przewidziano w sobotę o 7 rano. Finał konkursu gier zaplanowano na poniedziałek o godz. 18.00.

Konkurs game jam „Ludum Dare" odbędzie się w audytorium F8 na trzecim piętrze w budynku Trzech Wydziałów.

Łódzki konkurs gier otworzy wykład wygłoszony przez Artura Ganszyńca z ATGames. Uczestnictwo zapowiedział Łukasz Spierewka, współtwórca polskiego sukcesu na Kickstarterze - gry Superhot.

Dr inż. Dominik Szajerman z Instytutu Informatyki PŁ mówi, że uczestnicy konkursu w Łodzi będą mogli skorzystać z najnowszych technologii wizualizacji oraz interakcji z użytkownikiem, który zapewnia sprzęt będący w posiadaniu wydziału FTIMS. W zakresie technologii wizualizacji są to monitory 3D działające w systemie 3D Surround z okularami migawkowymi, które dają dużo lepszą jakość wyświetlania, niż systemy pasywne używane w większości współczesnych telewizorów oraz wyświetlacze Oculus Rift dokładające do wizualizacji elementy nawigacji w świecie gry. Do dyspozycji będą wykrywające ruchy Wii Remote, Dice+ i mata taneczna. Wszystko to pozwoli uatrakcyjnić powstające w konkursie gry przy pomocy technologii, które nierzadko były obecne tylko w komercyjnych, zamkniętych produktach.

Ludum Dare to wydarzenie złożone z dwóch części odbywających się równolegle.

W 48-godzinnym konkursie „Compo" uczestnicy startują indywidualnie. Szajerman tłumaczy, że w tej konkurencji gry tworzone są „od zera", a praca designera, programisty, grafika komputerowego i level-designera musi być wykonana przez jedną osobę pod presją szybko upływającego czasu. Campo pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnego uczestnika na podstawie prototypu gry.

Z kolei 72- godziny konkurs „Jam” jest zespołowy. Tu ważna jest współpraca w zespole, a tworzone gry są dużo bardziej rozbudowanej, niż w pierwszym przypadku.

Pod koniec czasu wszyscy uczestnicy udostępniają swoje gry. Można w nie grać i głosować na nie.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto