Influencer
[2/11]

Influencer

Zarabia na ...byciu sobą lub kreowaniu siebie w internecie. Swoim życiem, prywatnym jak i zawodowym, chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Promuje produkty i usługi. Może być specjalistą w swojej dziedzinie np. trener fitness, który testuje sprzęt, turysta, który robi relację z podróży, makijażystka, która promuje kosmetyki. Influencer ciągnie za sobą tłumy. Fani wspierają, oglądają i czekają na każdą kolejną relację na blogu, Youtube czy w mediach społecznościowych. Influencer odpłatnie zajmuje się promocją, współpracuje z działami marketingu i PR poszczególnych firm. Współpracuje, tworzy własne produkty i sprzedaje je w internecie. W skrócie: influencer to internetowe zwierzę.

Współcześnie coraz więcej osób stara się wykreować siebie jako influencera, ale to praca na lata. Światowe marki nie współpracują z początkującymi blogerami tylko z uznanymi markami osobistymi. Znani polscy influencerzy to np.: Abstrachuje, Maffashion, Krzysztof Gonciarz, Red Lipstick Monster.

Są takie zawody, o których nie mamy pojęcia. Są też takie specjalizacje, o których słyszymy na co dzień, ale zupełnie nie wiemy czym zajmują się osoby, które je wypełniają. Na czym zarabiają ludzie pracujący na tych stanowiskach?