34 lata w podróży i o jeden ląd za daleko - spotkanie z Jarosławem Fischbachem w Klubie Podóżnika P

2016-04-07 09:01:31

Rozpoczynamy cykl spotkań autorskich z podróżnikami. Naszym gościem będzie Jarosław Fischbach - geograf, podróżnik. Organizator i uczestnik wielu egzotycznych wyjazdów. Autor znakomitych książek podróżniczych: "Polskim szlakiem" - opowiadającej o podróżach po Ameryce południowej w poszukiwaniu śladów naszych rodaków, którzy, różnymi kolejami losów, związali swoje życie z tym kontynentem i "O jeden ląd za daleko" - pewnego rodzaju notatnika z 34 lat podróży, w którym nie brak relacji z tubylcami, anegdot, ciekawostek i refleksji podsumowujących owoce podróży.

Na spotkaniu zaprosi nas w podróż przez pustynie, puszcze, góry, morza i rzeki. W ciągu trzydziestu czterech lat wędrówek razem z rodziną i znajomymi przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy. Nierzadko odwiedzał miejsca nieznane, nieatrakcyjne dla innych podróżników albo takie, do których trudno dotrzeć. W książce opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach, na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu. Jedną z najbardziej fascynujących historii przeżył jednak tuż obok własnego domu, płynąc Skrwą Lewą, rzeką, która oddziela Mazowsze od Kujaw. Serdecznie Zapraszamy.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek naszego gościa.

15 kwietnia (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP "Aaron" PTTK Pabianice i Oddział PTTK Pabianice

Jesteś na profilu KTP AARON PTTK PABIANICE - stronie mieszkańca miasta Pabianice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj