Jak dojechać na cmentarze we Wszystkich Świętych?
Osiem specjalnych linii autobusowych i tramwajowych połączy łódzkie cmentarze we Wszystkich Świętych. Pozostałe linie MPK Łódź będą kursowały z większą częstotliwością. Przy cmentarzach będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.
Linie cmentarne będą kursowały w dniach 1 i 2 listopada w godz. 7.30-19, a także 3 listopada w godz. 8.30-16.30. Pozostałe autobusy i tramwaje MPK Łódź będą kursowały w tych dniach częściej niż w normalnym rozkładzie jazdy w godz. 1.30-16-30.
Jak dojechać na cmentarze - MPK Łódź 1 listopada
Linia C1 (tramwajowa)
Koziny – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Zachodnia, Kościuszki, Mickiewicza, Piotrkowska, Przybyszewskiego - cmentarz Zarzew.
Tramwaje będą kursowały co 15 minut.
Linia C2 (tramwajowa)
Chojny Kurczaki – Rzgowska, pl. Niepodległości, Piotrkowska, pl. Reymonta, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – Widzew Stadion.
Tramwaje będą kursowały co 15 minut.
Linia C3 (autobusowa)
Cmentarz Gadka Stara – droga krajowa nr 91, Rzgowska – Broniewskiego/Kilińskiego.
Autobusy będą kursowały co 20 minut.
- Najlepsze miejsca na grzyby w województwie łódzkim!
- Grzybobranie na wesoło. Zobacz najśmieszniejsze MEMY o grzybiarzach!
- Za co dostaniesz 500 zł mandatu w lesie?
- To było grzybobranie. Zobacz zdjęcia!
- Jak przygotować grzyby do spożycia? Suszenie, gotowanie, mrożenie krok po kroku
- Kiedy skończą się grzyby? Prognoza dla grzybiarzy
Linia C4 (autobusowa)
Cmentarz Szczecińska – Szczecińska, św. Teresy, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Wielkopolska, Lutomierska, al. Włókniarzy, Liściasta, Zgierska, Julianowska, Inflancka, Zagajnikowa, Sporna, Wojska Polskiego, Brzezińska, Śnieżna, Stokowska – Sikawa Centrum Handlowe.
Autobusy będą kursowały co 15 minut.
Linia C5 (linia autobusowa)
Cmentarz Kurczaki – Łokietka, Sternfelda, Kurczaki, Rzgowska, Paderewskiego, Pabianicka, al. Jana Pawła II, Obywatelska, al. Waltera-Janke, Maratońska, Retkińska, Kusocińskiego, Popiełuszki – Retkinia. W przeciwnym kierunku od Rzgowskiej przez Kurczaki, Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka – Cmentarz Kurczaki.
Autobusy będą kursowały co 15 minut.
Linia C6 (tramwajowa)
Helenówek – Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Gdańska, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska, Wyszyńskiego - Retkinia
Tramwaje będą kursowały co 15 minut.
Linia C7 (autobusowa)
Piastów Kurak - Paderewskiego, Broniewskiego, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Lodowa, Przybyszewskiego - Widzew Czajkowskiego.
Autobusy będą kursowały co 15 minut.
Linia C8 (autobusowa)
Centrum Handlowe M1 - Brzezińska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Karskiego, Drewnowska, Kasprzaka, Legionów, Konstantynowska, Unii Lubelskiej, Solec, Borowa, Siewna, Krakowska, Krzemieniecka, Retkińska, Wyszyńskiego – Retkinia. W przeciwnym kierunku: Retkinia – Wyszyńskiego, Retkińska, Krzemieniecka, Krakowska, Biegunowa, Srebrzyńska, Unii Lubelskiej, Konstantynowska, Legionów, Włókniarzy, Srebrzyńska, Kasprzaka, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa, Północna, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Brzezińska – Centrum Handlowe M1.
Autobusy będą kursowały co 15 minut.
Zmiany tras komunikacji miejskiej 1 listopada 2019
Linia 1 zostanie wydłużona z pl. Wolności przez Legionów, Cmentarną, Ogrodową i Srebrzyńską do pętli Koziny.
Linia 16 zostanie wydłużona i pojedzie trasą: Teofilów – Aleksandrowska, Limanowskiego, al. Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, al. Politechniki, Paderewskiego, Rzgowska – Chojny Kurczaki.
Linia 50 linia kursować będzie na odc. pl. Niepodległości – Cmentarz Stara Gadka .
Linia 52 zmieni trasę. Z pętli przy dworcu Łódź Kaliska pojedzie bez zmian do skrzyżowania Kurczaki/Sternfelda, a następnie Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka do przystanku końcowego przy cmenatrzu Kurczaki. Następnie Łokietka, Sternfelda, Kurczaki i dalej obecną trasą.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
- Piękno w stylu topless. Przyjemność bez ograniczeń? ZDJĘCIA
- Najlepsze porodówki w Łódzkiem. Oceniały pacjentki [RANKING]
- Ile kosztuje sanatorium? Jak się przygotować do wyjazdu?
- Ile kosztuje wyjazd do sanatorium w 2020 roku? Ile się czeka?
- Skierowanie do sanatorium. Ceny i dopłaty do sanatorium
- Jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny do sanatorium?
Linia 58 zostanie wydłużona do pętli Janów.
Linia 73 pojedzie na zmienionej trasie. Z pętli Radogoszcz Zachód do skrzyżowania Zachodnia/Legionów bez zmian, a następnie Legionów, Żeromskiego, Próchnika, Zachodnia i dalej obecną trasą do pętli Radogoszcz Zachód.
Linia 74 z pętli z pl. Niepodległości do skrzyżowania Konstantynowska/Unii Lubelskiej pojedzie bez zmian, a następnie Unii Lubelskiej, Solec, Borową, Siewną, Krakowską i dalej obecną trasą. Zmiana będzie obowiązywała tylko w podanym kierunku.
Linia 75 będzie miała liczne zmiany. Kursy 75C będą wydłużone do pętli Chocianowice IKEA jako 75B. Dla wszystkich wariantów linii 75 zmianie ulegnie trasa w rejonie cmentarya Kurczaki: z pętli Chocianowice IKEA do skrzyżowania Kosynierów Gdyńskich/Rzgowska bez zmian, a następnie Rzgowską, Kurczaki, Sternfelda, Powszechną, Szumną, Łokietka, Sternfelda, Kurczaki do Rzgowskiej, gdzie wrócą na swoją trasę.
Linia 83 z pętli Cmentarz Szczecińska do skrzyżowania Krakowska/Biegunowa dojedzie bez zmian, a następnie Biegunową, Srebrzyńską, Unii Lubelskiej i dalej po swojej trasie. Zmiana obowiązuje tylko w tym kierunku.
Linia 87 kursować będzie przez remontowaną Ogrodową i zmianie ulegnie trasa w rejonie cmentarza Doły. Wszystkie kursy oznaczone będą jako 87A i kursować będą na trasie: Żubardź - Inowrocławska, Lutomierska, Klonowa, Kasprzaka, Drewnowska, Karskiego, Ogrodowa, Północna, Źródłowa, Palki, Brzezińska – Sikawa (autobus zawróci tam na rondzie Kerna), a następnie Brzezińską, al. Palki, Źródłową, Północną, Ogrodową, Karskiego, Drewnowską, Kasprzaka, Klonową, Lutomierską, Włókniarzy, Żubardzką na Żubardź.
Linia 97 z pętli przy dworcu Łódź Kaliska do skrzyżowania Konstantynowska/Unii Lubelskiej dojedzie bez zmian, a następnie Unii Lubelskiej, Solec, Borową, Siewną, Krakowską i dalej po swojej trasie. Z Niesięcina i Aleksandrowa Łódzkiego do skrzyżowania Biegunowa/Krakowska bez zmian, a następnie Biegunową, Srebrzyńską, Unii Lubelskiej, Konstantynowską i dalej po swojej trasie.
Linia Z13 kursować będzie na wydłużonej trasie. Z pętli Dąbrowa Niższa do skrzyżowania Kopcińskiego/Jaracza dojedzie bez zmian, a następnie Kopcińskiego, Palki, Wojska Polskiego, Brzezińską do przystanku końcowego Brzezińska/CH M1.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
- Krzysztof Rutkowski śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku. Zobacz, jak mieszka!
- Piękno w stylu topless. Przyjemność bez ograniczeń? ZDJĘCIA
- Ślub Malwiny Smarzek. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości!
- Ślub Krzysztofa Rutkowskiego z Mają Plich
- Zalew Sulejowski wysycha. Skutki suszy w regionie [ZDJĘCIA]
- Wyjątkowo ciepły grudzień a jaka będzie zima?
Komunikacja miejska MPK Łódź 3 listopada 2019: trasy i mapy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?