Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do jakiego przedszkola w Pabianicach zapisać dziecko? Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Pabianicach. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Pabianicach. Gdzie zapisać dziecko? CaiaimageRobert Daly
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Pabianicach. Przejrzyj adresy dostępnych placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę oraz jak ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. Niekiedy może mieć 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć placówka.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Pabianicach?

Rekrutacje do przedszkoli trwają na ogół w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różniące się od siebie procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i mają zapis w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Zasady rekrutacji - jak wyglądają i gdzie je znaleźć?

Placówki niepubliczne w Pabianicach działają według przepisów, które są określone w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisać dziecko można poprzez internetowe platformy bądź w formie tradycyjnej, czyli złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Pabianicach możesz znaleźć na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Pabianicach?

Edukacja przedszkolna jest niezwykle ważna dla rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, dziecko będąc w przedszkolu uczy się funkcjonowania w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w zakresie społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z rówieśnikami, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak samodzielnie myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez kłótni, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Pabianicach

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Pabianicach

To warto wiedzieć

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pabianice.naszemiasto.pl Nasze Miasto