- 32 tysięcy gospodarstw stanowi prawie jedną czwartą wszystkich gospodarstw rolnych w województwie - informuje Katarzyna Szkopiecka, kierownik Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych. - W całym kraju spisało się prawie 340 tysięcy gospodarstw (czyli prawie 22% wszystkich).
Powszechny spis rolny zakończy się 30 listopada.
Od 10 października istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów z respondentami - przez telefon lub bezpośrednio u respondenta. Decyduje o tym Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym. Jeśli z powodów epidemicznych gospodarz boi się spotkania z rachmistrzem, może prosić o wywiad telefoniczny (ta sama zasada dotyczy osób na kwarantannie).
Na czym polega Powszechny Spis Rolny? Jest to badanie przeprowadzane co 10 lat w krajach UE. Wyniki badania to główne źródło pozwalające na dokładny opis polskiej wsi i rolnictwa. Spis jest obowiązkowy. Dane zbierane są według stanu z 1 czerwca tego roku. Respondenci zobowiązani są do udzielania dokładnych, szczegółowych odpowiedzi.
Konferencja ministra Telusa w Skierniewicach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?