Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki edukacyjne i nowe wizualizacje placu Szarych Szeregów w Kolumnie ZDJĘCIA

Redakcja
W ramach rewitalizacji powstać mają trzy ścieżki edukacyjne

Rewitalizacja placu

Trwa rewitalizacja placu Szarych Szeregów w Kolumnie pod Łaskie

W ramach rewitalizacji na placu pojawi się nowa jezdnia, chodniki, nasadzenia, ławki, fontanna, źródełko dla przechodniów i dla zwierząt. Wyłożony trylinką parking zamieni się w strefę relaksu z ławkami i nasadzeniami. Znajdzie się naprzeciwko wyremontowanego jakiś czas temu targowiska. Pomnik harcerzy będzie przeniesiony bliżej krzyża – to miejsce również no nowo zostanie zaaranżowane.

Ale powstać też mają trzy ścieżki edukacyjne.

Ścieżki edukacyjne

Ścieżka edukacyjna nr 1 „Woda to życie”

Powstanie przy pitniku. Planuje się umieszczenie jednej większej tablicy oraz kilku mniejszych wzdłuż ścieżki w kierunku wodotrysku. Znajdziemy tam informacje o zasobach wody w Polsce i na świecie oraz ciekawostki o parametrach wody w pitniku i jej przewadze nad wodą butelkowaną. Mniejsze tablice pokażą, jakie konsekwencje dla przyrody i świata ma brak wody oraz jak mu zapobiegać.

Ścieżka edukacyjna nr 2 „Kolumna – LAS”

Elementy ścieżki rozmieszone zostaną w sąsiedztwie projektowanego placu przy krzyżu. Ich stylistyka nawiązywać będzie do lasu. Duże znajdą się po bokach placu, natomiast mniejsze tuż za krzyżem. Druga ścieżka wprowadzi nas w tematykę drzew, lasu oraz jego mieszkańców. Tablice przedstawiać będą różne gatunki drzew, wskazywać, iż są one siedliskiem licznych stworzeń oraz stanowią ważny budulec i materiał użytkowy.

Ścieżka edukacyjna nr 3 „Kolumna Miasto – LAS”

Ostatnią, tematycznie powiązaną z poprzednimi ścieżkami będzie trasa zlokalizowana na terenie odnowionego placu targowego, który posłuży jako jeden z elementów bazy edukacyjnej tworzonej na zrewitalizowanym placu Szarych Szeregów.

Na targowisku zostaną umieszczone cztery tablice poświęcone historii Kolumny, jako miasta-lasu (miasta-ogrodu), a także najważniejszym atrakcjom przyrodniczym. Nie zabraknie tutaj ciekawostek o lokalnych pomnikach przyrody i zabytkach.

Terminy

Prace zakończą się wiosną przyszłego roku.

Koszt inwestycji to 4,3 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pabianice.naszemiasto.pl Nasze Miasto