Sukcesy łódzkich zapaśników

Dariusz Kuczmera
Ryszard Leśniewski, Rafał Cyran i Michał Busse
Ryszard Leśniewski, Rafał Cyran i Michał Busse Dziennik Łódzki
Podczas mistrzostw Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym we Władysławowie startowało ponad 150 zawodników. Zapaśnicy z klubów z województwa łódzkiego zdobyli trzy medale. Srebrny medal w kategorii 66 kg wywalczył Mateusz Nejman (ZTA Zgierz), brązowe zaś zdobyli: Rafał Cyran (Budowlani Łódź) w kategorii 120 kg oraz Dawid Romanowicz (ZTA Zgierz) w kategorii 60 kg.

Zawodnikom i ich trenerom należą się wielkie gratulacje i słowa uznania. Trenerami zgierzan są Marian Filipowicz i Władysław Kozłowski, zaś trenerami w Budowlanych - Ryszard Leśniewski i Michał Busse.

Niewiele do medalu brakowało we Władysławowie zdolnemu Dawidowi Pepłowskiemu (ZTA Zgierz), który w kategorii 84 kg był piąty. Kontuzja kostki przeszkodziła w odniesieniu sukcesu Jackowi Żelazce. Młody utalentowany zapaśnik Budowlanych z powodu urazu był ósmy w kategorii 84 kg.

Startowało jeszcze dwóch innych zawodników: Kamil Marczewski (KS 20 Łódź) był jedenasty w kategorii 50 kg, a Kamil Maciaszczyk (Atleta Łódź) zajął osiemnastą pozycję w wadze 66 kg.

Na zgrupowanie kadry wyjechał Robert Dobrodziej z Budowlanych, który ostatnio wygrał Puchar Polski kadetów.