Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Termy Poddębice okazały się hitem. W samym styczniu było 20 tysięcy odwiedzin. Rozwój turystyki to nie jedyna korzyść z geotermii ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Termy Poddębice okazały się strzałem w dziesiątkę. Tylko w styczniu otworzony niedawno kompleks odwiedziło 20 tysięcy osób. Burmistrz gminy Piotr Sęczkowski podkreśla, że dzięki inwestycji udało się wzmocnić potencjał turystyczny, ale to nie jedyna korzyść, którą dało korzystanie z geotermii i to w rekordowo krótkim czasie.

- Nie znam innej gminy, w której w ciągu dziesięciu lat udało wydobyć poprzez odwierty źródła termalne, wybudować sieci ciepłownicze, kotłownię i baseny geotermalne. My już widzimy, jakie z tego tytułu są zyski - nie wątpi burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. - Z jednej strony coraz więcej gości interesuje się naszą gminą, z drugiej mieszkańcy mają tańsze ciepło, i to ekologiczne. A prywatna firma farmaceutyczna Biogened zakupiła działkę i chce budować centrum badawczo-rozwojowe, by na bazie tej wody produkować kosmetyki.

Otwarcie Term Poddębice nastąpiło 1 maja 2022 roku. ZOBACZ W LINKU PONIŻEJ:

Termy Poddębice otwarte! Chętnych od pierwszych chwil nie br...

Termy Poddębice. Co oferuje kompleks?

Jak przybliża Urząd Miejski w Poddębicach, inwestycja powstała w ciągu dwóch lat za blisko 90 mln zł, z czego 42 mln zł stanowiła dotacja z Unii Europejskiej. Wykonawcą była firma Alstal Grupa Budowlana.

Jak wylicza poddębicki magistrat, to siedem basenów o łącznej powierzchni lustra wody 2300 m.kw. - To baseny zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w tym olimpijski o długości 50 metrów oraz dla dzieci z kaskadami, armatkami wodnymi, zjeżdżalniami. We wszystkich wykorzystywana jest woda termalna o temperaturze od 30 do 38 stopni. Z myślą o seniorach, jak i osobach niepełnosprawnych gotowy jest specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na przystosowanych do tego wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Nie brakuje atrakcji w postaci dzikiej rzeki, groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzerów, leżanek rurowych z masażem powietrznym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rowerem przez Mierzeję Wiślaną. Od przekopu do granicy w Piaskach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pabianice.naszemiasto.pl Nasze Miasto