Udany początek Solparku

Marek Kondraciuk
Joanna Bogacka zdobyła w Krakowie 7 punktów dla Solparku
Joanna Bogacka zdobyła w Krakowie 7 punktów dla Solparku Krzysztof Szymczak
Od zwycięstwa rozpoczęły rozgrywki pierwszej ligi koszykarki Solparku Kleszczów Pabianice, pokonując w Krakowie Koronę 63:54.

Jest to już 63 zwycięstwo pabianiczanek w pierwszej lidze z rzędu! Kiedy w sezonie 2007/2008 wywalczyły awans do ekstraklasy wygrały wszystkie 32 spotkania, po rocznym epizodzie w elicie spadły i w minionych rozgrywkach znów miały komplet 30 wygranych. Ostatniej porażki na drugim froncie drużyna z Pabianic doznała w roku... 1977.

W Krakowie liderką zespołu trener Edyty Koryzny była Marta Błaszczyk, która w minionym sezonie wywalczyła awans do ekstraklasy z Widzewem. Zdobyła 25 punktów, imponując skutecznością (81 procent rzutów z gry i 83 procent osobistych). Trafiła 7 na 8 za 2 punkty, 2 na 3 za 3 i 5 na 6 rzutów wolnych. Udany debiut w zespole Solparku Kleszczów miała Patrycja Bajerska, pozyskana przed sezonem z Energi Toruń. W Krakowie zdobyła 16 punktów, znakomicie wspierając rzutem Martę Błaszczyk.

Do przerwy pabianiczanki przegrywały punktem (33:34), ale w drugiej połowie rzuciły o 10 oczek więcej od rywalek.

Korona Kraków - Solpark Kleszczów Pabianice 54:63 (15:16, 19:17, 9:11, 11:19)
Korona: Krzywoń 19, Płazińska 11, Koszela 10, Hajduk 9, Grzelak 4, Paluszek 1, Pac, Pacuła, Siudek 0. Trener: Andrzej Włodarz.
Solpark Kleszczów: Błaszczyk 25, Bajerska 16, Piestrzyńska 8, Bogacka 7, Krajewska 5, Szulc 2, Joanna Szałecka, Kowalska, Olejnik 0. Trener: Edyta Koryzna.

Inne wyniki inauguracyjnej kolejki grupy B pierwszej ligi kosdzykarek: IDS BUD Piaseczno - AZS OPTeam Rzeszów 71:57, Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - Domeny.pl Siemaszka 48:76, Ostrovia - Wisła McArthur II Kraków 68:53.

Sobota: o godz. 14 Domeny.pl Siemaszka - Ostrovia, o 16 Wisła McArthur II - Piaseczno, AZS Lublin - Korona Kraków, o 17 Solpark Kleszczów Pabianice - Finepharm Karkonosze Jelenia Góra.