Udany sparing Widzewa

(pas)
O piłkę walczy autor pierwszego gola w 2011 roku Piotr Grzelczak (z prawej)
O piłkę walczy autor pierwszego gola w 2011 roku Piotr Grzelczak (z prawej) fot. Paweł Łacheta
Po 55 dniach przerwy piłkarze Widzewa wyszli na boisko i rozegrali mecz! W sparingowym pojedynku pokonali I-ligowy Bałtyk Gdynia.

Trener Czesław Michniewicz jak zapowiadał, tak zrobił. Wystawił dwie jedenastki. Skład obu zespołów był dość zaskakujący, a to dlatego, że ze względu na przebyte urazy wolne od grania dostali Broź, Mielcarz, Oziębała, Ostrowski i Pinheiro. Szkoleniowiec uznał, że przebywający z zespołem Gruzin Dzalamidze najpierw musi trochę potrenować, by dostać szansę grania w kolejnym sparingu. Zwraca uwagę obecność w składzie Grzeszczyka, który jak widać nie zdecydował się na przenosiny do Nowego Sącza.

Pierwszą meczową akcję na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przeprowadzili w 5 minucie Lisowski z Grzelczakiem. Piłkę po strzale tego ostatniego złapał bramkarz gości. Potem przez długi czas gra toczyła się głównie w środku pola i na boisku nic ciekawego się nie działo.

Łodzianie uśpili przeciwnika i zgotowali mu zabójczą końcówkę. W ciągu sześciu minut zdobyli trzy bramki. Jako pierwszy na listę strzelców w 2011 roku wpisał się Grzelczak, który ma zastąpić w ataku Robaka. Pierwszego gola w barwach Widzewa zdobył występujący w ataku Radzio.

W drugiej połowie z dobrej strony starali się pokazać nowi - Zigajevs i Riski. Drugi z wymienionych mógł nawet zdobyć gola. Po dobrym podaniu Budki uderzył mocno i precyzyjnie, ale bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć. Co nie udało się Finowi, wyszło jednemu z liderów zespołu. Do siatki trafił Sernas.

Nic, tylko się cieszyć. Udany początek roku w wykonaniu widzewiaków. Oby podobnymi rezultatami jak najczęściej kończyły się ligowe pojedynki!

Trener Michniewicz mógł być zadowolony z zaangażowania zawodników, którzy głodni piłki walczyli za dwóch. Pierwsze koty za płoty. Kolejne spotkania pokażą, czy nowi piłkarze pomogą Widzewowi skutecznie walczyć o ligowe punkty.

25 stycznia widzewiacy w kolejnym sparingu zagrają z Chojniczanką Chojnice, piątym zespołem grupy zachodniej II ligi.

Widzew- Bałtyk Gdynia 4:0 (3:0)
Gole: 1:0 - Grzelczak (38), 2:0 - Lisowski (42), 3:0 - Radzio (44), 4:0 - Sernas - (79)
Widzew: Kaniecki (46, Pytkowski) - Ukah (46, Ben Radhia), Bieniuk (46, Madera), Straton (46, Szymanek), Lisowski (46, Dudu) - Grischok (46, Budka), Grzeszczyk (46, Riski), Kuklis (46, Panka), Grzelak (46, Zigajevs) - Radzio (46, Djurić), Grzelczak (46, Sernas).