Ciąg dalszy kłopotów Organiki Budowlanych

Marek Kondraciuk
Tym razem Katarzyna Zaroślińska (18) i Julia Szeluchina zatrzymały atak Hanny Pachale fot. Krzysztof Szymczak
Nie udało się siatkarkom Organiki Budowlanych nawiązać walki z trzecią drużyną Europy w ubiegłym sezonie Racingiem Cannes i przegrały, podobnie jak we Francji 0:3.

Już nie w dziesiątkę, a w dziewiątkę przychodzi walczyć łodziankom. Do kontuzjowanej Marty Wójcik dołączyła bowiem Sylwia Wojcieska, która ma kontuzję mięśnia łydki, a Katie Olsovsky, jak wiadomo, opuściła zespół.

Te osłabienia oczywiście nie są jedynym wyjaśnieniem źródeł porażki, ale na pewno mają duży wpływ na styl i siłę gry drużyny trenera Wiesława Popika. Tak drastyczne ubytki w składzie nie mogą być obojętne dla zespołu.

Obie drużyny dzieli olbrzymia różnica umiejętności, co Racing udowodnił we wtorek dobitnie.

W zespole Organiki Budowlanych brakowało siatkarki, która pociągnęłaby zespół, zmobilizowała, zdobyła kilka punktów w ważnych momentach. We wszystkich trzech partiach łodzianki podejmowały walkę w pierwszych fazach, ale kiedy przychodziły decydujące piłki wygrywały je rywalki.

Dzielnie radzi sobie rozgrywająca Marta Wójcik, która przechodzi trudną siatkarską szkołę. - Wierzę w nią, to dziewczyna z dużym potencjałem i na pewno sobie poradzi - powiedziała oglądająca mecz z ławki Marta Wójcik, która jest już po operacji.

Dobre momenty gry miały środkowe Luana de Paula i Julia Szeluchina. Szczególnie w drugim secie, najlepszym w wykonaniu łodzianek. Do stanu 7:7 Julia zdobyła 4 punkty, a Luana 2. Obie dobrze radziły sobie w bloku, a Szymańska wykorzystywała je często w ataku. Łodzianki prowadziły 16:15, ale nie zdołały utrzymać takiej jakości gry, jak na początku. Po akcji Anji Spasojević zrobiło się 20:24. Próbowały odwrócić losy seta Katarzyna Bryda i de Paula, ale Spasojević skończyła partię atakiem po bloku (22:25).

W trzecim secie gra była wyrównana do stanu 14:16, ale później na boisku rządziła już drużyna Cannes, kończąc seta do 16 i mecz do zera.

Organika Budowlani - Racing Cannes 0:3 (18:25, 22:25, 16:25)
Organika Budowlani: Szymańska, Bryda, de Paula, Zaroślińska, Kosek, Szeluchina, libero Ciesielska oraz Mirek, Teixeira. Trener: Wiesław Popik.
Racing: Antonijević, Spasojević, Rasić, Centoni, Pachale, Ravva, libero Fomina oraz Duraković, Camarda. Trener: Yan Fang.