PA-CO-BANK Pabianice gra z AZS AWF Katowice

(bap)
Koszykarki PA-CO-BANKU górują nad rywalkami.
Koszykarki PA-CO-BANKU górują nad rywalkami. fot. Łukasz Kasprzak
Jeśli na boisku spotyka się pierwsza z ostatnią drużyną, wynik spotkania jest łatwy do przewidzenia.

W 16. kolejce I ligi przewodzący w tabeli PA-CO-BANK Pabianice pokonał 85:53 zamykające tabelę Domeny Siemaszka Piekary.

Drużyna spod Krakowa prowadziła tylko na początku spotkania po punktach najlepszej w Domenach Agaty Szołtysek (siostry występującej w ŁKS Siemens AGD Katarzyny Kenig). Na tym skończyła się gościnność pabianiczanek, które po pierwszej kwarcie tradycyjnie za sprawą skutecznych Olgi Żytomirskiej i Anny Tondel prowadziły już 24:7. W kolejnych odsłonach trener Miodrag Gajić dał pograć zmienniczkom, które na tle niezbyt wymagającego rywala spisywały się bardzo dobrze. Udanie przed pabianicką publicznością zadebiutowała też Małgorzata Chomicka (trzy razy rzuciła za "trzy’’), która trafiając równo z syreną ustaliła wynik meczu.

To było już szesnaste zwycięstwo PA-CO-BANKU, który jest jedyną niepokonaną drużyną na zapleczu ekstraklasy. W sobotę w przedostatnim spotkaniu w pierwszej fazie rozgrywek pabianiczanki zagrają w Katowicach (godz. 16) z wiceliderem tabeli - AZS AWF. To spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Pierwszy mecz obu drużyn, szczególnie w pierwszej połowie, stał na wysokim poziomie. PA-CO-BANK zwyciężył wówczas 79:64.

W ostatnim meczu gr. B pabianiczanki za tydzień zmierzą się z AZS Rzeszów. Później czeka je rywalizacja w grupie mistrzowskiej.

PA-CO-BANK Pabianice - Domeny Siemaszka 85:53 (24:7, 18:11, 23:16, 20:19)

PA-CO-BANK: Żytomirska 18, Tondel 15, Chomicka 13, Kowalska 11, Głaszcz 10, Piestrzyńska 6, Bogacka, 4, Szałecka 4, Hałęza 4, Michałowska 0.