Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w kopalni Bełchatów. Wrócił temat odkrywki Złoczew

red.
Minister Zbigniew Ziobro i wiceminister Janusz Kowalski w kopalni Bełchatów
Minister Zbigniew Ziobro i wiceminister Janusz Kowalski w kopalni Bełchatów Magda Buchalska-Frysz
Jak bumerang powraca temat odkrywki Złoczew. I choć nadzieje na realizację inwestycji dawno już pogrzebano, w poniedziałek 13 marca w Bełchatowie o konieczności jej uruchomienia mówił między innymi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. Wtórował mu Janusz Kowalski, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pełnomocnik rządu do spraw transformacji energetycznej obszarów wiejskich

Minister Zbigniew Ziobro w kopalni Bełchatów

Choć decyzje o rezygnacji z odkrywki Złoczew już zapadły, temat co jakiś czas przewija się dyskusji polityków. W poniedziałek 13 marca w Bełchatowie politycy Solidarnej Polski mówili o tymi, że chcą, by do polityki energetycznej Polski do roku 2040 wpisać między innymi inwestycję w Złoczew.

Na specjalnej konferencji prasowej w kopalni Bełchatów o konieczności uruchomienia Złoczewa mówił między innymi Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, który jest szefem Solidarnej Polski.

W kopalni pojawili się też między innymi Janusz Kowalski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pełnomocnik rządu do spraw transformacji energetycznej obszarów wiejskich, Michał Woś, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Ewa Wendrowska, radna Sejmiku Wojewódzkiego.

Energia z węgla zapewni bezpieczeństwo energetyczne

Politycy przyjechali na zaproszenie Federacji Związków Zawodowych Grupy Kapitałowej PGE. Podczas konferencji padły deklaracje wskazujące, iż rozpoczyna się kolejna polityczna batalia o uruchomienie odkrywki Złoczew.

Adam Olejnik, szef Federacji Związków zawodowych GK PGE oraz Związku Zawodowego Odkrywka w kopalni Bełchatów podkreślił, że to ostatni dzwonek, by ubiegać się o koncesję na odkrywkę Złoczew. Przypomniał, iż była ona już procedowana w poprzednich latach, jednak do dziś jej nie ma. Nie ma bezpieczniejszego paliwa niż węgiel - podkreślała Adam Olejnik. - To najtańszy surowiec, który możemy wydobywać tutaj, niedaleko Bełchatowa. Da ona 30 lat pracy pobliskiej elektrowni, miejsca pracy i suwerenność energetyczną Polski.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pabianice.naszemiasto.pl Nasze Miasto