Solpark podejmuje Koronę Kraków

(BAP)
Renata Piestrzyńska jest w dobrej formie.
Renata Piestrzyńska jest w dobrej formie. Adam Juśkiewicz
Dwa zwycięstwa w minionym tygodniu odniosły koszykarki Solparku Kleszczów Pabianice. Oba okazały się bardzo cenne. Tym czasem już w sobotę w pierwszej kolejce rundy rewanżowej I ligi pabianickie kostkarki podejmują Koronę Kraków (godz. 17).

Przed tygodniem po dramatycznym meczu pokonały w lidze 68:66 AZS UMCS Lublin, awPucharze Polski okazały się lepsze od występującej w ekstraklasie Super Pol Tęczy Leszno (81:53).

Co zaskakujące, bardziej wyrównane i emocjonujące było spotkanie z lubliniankami. Niewiele brakowało, by mecz z przedostatnim zespołem w tabeli zakończył się sensacją. Choć w trzeciej kwarcie Solpark prowadził różnicą 20 pkt, na początku ostatniej odsłony był już remis 55:55. Emocje sięgnęły zenitu w ostatnich sekundach meczu. Wówczas pabianiczanki prowadziły 68:66, ale arbitrzy odgwizdali faul taktyczny Magdaleny Kowalskiej. Przed trzema próbami na linii rzutów osobistych stanęła Katarzyna Trzeciak. Na szczęście, przy ogłuszającym dopingu nie wykorzystała żadnego z rzutów.

Podopieczne Edyty Koryzny szybko wyciągnęły wnioski. W środowym pucharowym spotkaniu z Tęczą Leszno tylko raz, na początku meczu, oddały prowadzenie rywalkom. Szczególnie w trzeciej i czwartej kwarcie gospodynie na tle przeciwnika z ekstraklasy prezentowały się bardzo dobrze. W3. rundzie PP Solpark zagra z INĘĄ AZS Poznań (15 grudnia).

• SOLPARK PABIANICE – AZS UMCS LUBLIN 68:66 (29:17, 16:14, 10:22, 13:13). Solpark: Szulc 11, Krajewska 10, Bogacka 9, Błaszczyk 8, Bajerska 8, Hylewska 8, Kowalska 6, Szałecka 4, Piestrzyńska 2.

• SOLPARK PABIANICE – SUPER-POL TĘCZA LESZNO 81:53 (21:10, 21:22, 16:10, 23:11) Solpark: Bajerska 13, Hylewska 12, Bogacka 11,Szulc 10,Kowalska 9, Piestrzyńska 8, Krajewska 7, Szałecka 5, Błaszczyk 3,Włodarek 3, Olejnik.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również