TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Solpark Kleszczów Pabianice 51:68

(hof)
Renata Piestrzyńska
Renata Piestrzyńska Adam Juśkiewicz
Koszykarki Solpark Kleszczów Pabianice w wyjazdowym spotkaniu na szczycie pierwszej ligi pokonały TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 68:51 (16:26, 17:8, 18:4, 17:13).

Punkty dla Solparku: Bogacka 16, Błaszczyk 15, Krajewska 13, Piestrzyńska 7, Kowalska 6, Bajerska 4, Szulc 3, Włodarek 2, Szałecka 2, Olejnik 0.

Tylko w pierwszej kwarcie spotkania podopieczne trenerki Edyty Koryzny nie mogły znaleźć recepty na rywalki. Później pabianiczanki dominowały już na parkiecie. W trzeciej kwarcie gospodynie nie zdziałały wiele. Tylko w pierwszej minucie zdobyły dwa punkty, a później przez dziewięć i pół minuty drużyna Solparku nie pozwoliła im na skuteczne wykończenie akcji. Pabianiczanki w tym czasie zdobyły dwadzieścia dwa punkty i mogły już ze spokojem myśleć o zwycięstwie i pierwszym miejscu w tabeli

W sobotę zespół Edyty Koryzny podejmować będzie IDS BUD Piaseczno (godz. 17). Przed meczem odbędzie się uroczyste pożegnanie Marzeny Głaszcz, która przed tym sezonem zakończyła sportową karierę. Warto przypomnieć, że pani Marzena od 22 lat związana była z pabianicką koszykówką.